Nadchodzące wydarzenia:   05.10.2019 – Lublin - WARSZTATY TŁUMACZENIOWE Z ZAKRESU SPRAWOZDAŃ I DOKUMENTÓW FINANSOWYCH I RACHUNKOWYCH – SEKCJA J. ANGIELSKIEGO/FRANCUSKIEGO/NIEMIECKIEGO       12.10.2019 - Kraków - TŁUMACZENIE DOKUMENTÓW FINANSOWYCH W JĘZYKU POLSKIM I FRANCUSKIM              26.10.2019 - SPÓŁKI POLSKIE, BRYTYJSKIE I AMERYKAŃSKIE W UJĘCIU PORÓWNAWCZYM. PRZEGLĄD WYBRANYCH ZAGADNIEŃ                26, 27.10.2019 - SZKOLENIE DLA TŁUMACZY JĘZYKA WŁOSKIEGO Z ZAKRESU ORTOPEDII                     rok akadem. 2019/2020 - Lublin, UMCS - studia podyplomowe PRAWO DLA TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH I SPECJALISTYCZNYCH                      

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

Organizator: Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy

Termin: 10.10.2015, godz. 9:30-15:30

Miejsce: Lublin, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Al. Racławickie 14, sala GG-362 (Gmach Główny)

Zakres tematyczny: Postępowanie cywilne

A. Wprowadzenie:

  • przypomnienie zasad i przebiegu postępowania cywilnego w Niemczech i w Polsce
  • charakterystyka orzeczeń polskich i niemieckich

B. Tłumaczenie:

  • pozew
  • apelacja
  • protokół z posiedzenia sądu
  • orzeczenia w języku polskim i niemieckim

C. Sporządzenie glosariusza i listy terminologicznej

D. Praca domowa: tłumaczenie fragmentu wybranego tekstu

Grupa docelowa: Szkolenie kierujemy głównie do zawodowych tłumaczy języka niemieckiego, którzy pragną poszerzyć swoje kwalifikacje, uporządkować swoje materiały i wiedzę z tłumaczeń prawniczych, ale także do kandydatów na tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych oraz studentów kierunków filologicznych i translatorycznych rozpoczynających swoją przygodę z tłumaczeniami specjalistycznymi.

Prowadzący: Paweł Gugała

Adwokat. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również Szkołę Prawa Niemieckiego Uniwersytetu im Fryderyka Wilhelma w Bonn i Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego, wykładowca IPSKT w Warszawie. Wspólnik kancelarii SG LEGAL Sierota Gugała sp. j. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i osób prywatnych z krajów niemieckojęzycznych. Członek STP i TEPIS. Jest wpisany na listę prawników rekomendowanych przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Cena: Członkowie LST – 280 zł ; Uczestnik spoza LST – 340 zł

*Cena obejmuje uczestnictwo, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, certyfikat.

Zapisy: https://szkolenie10102015-niem.konfeo.com/ do 6 października 2015 r. do godziny 12:00