Nadchodzące wydarzenia:     26.10.2019 - SPÓŁKI POLSKIE, BRYTYJSKIE I AMERYKAŃSKIE W UJĘCIU PORÓWNAWCZYM. PRZEGLĄD WYBRANYCH ZAGADNIEŃ          26-27.10.2019 - SZKOLENIE DLA TŁUMACZY JĘZYKA WŁOSKIEGO Z ZAKRESU ORTOPEDII              30.11-01.12.2019 - SZKOLENIE Z ZAKRESU ORTOPEDII - SEKCJA ANGIELSKA/FRANCUSKA                             

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

INFORMACJE OGÓLNE

Termin: 15 września 2018, godz. 11:00-17:00

Miejsce: Kraków, Hotel Campanile, ul. św. Tomasza 34, Sala B / Grodzka (I piętro)

Liczba godzin szkolenia: 6

Minimalna liczba uczestników: 8

Maksymalna liczba uczestników: 20

Grupa docelowa: tłumacze przysięgli i specjalistyczni oraz kandydaci na tłumaczy przysięgłych

PROGRAM SZKOLENIA

 • Porównanie zasad postępowania karnego w Polsce i we Francji
 • Etapy postępowania karnego
 • Środki zapobiegawcze
 • Zwyczajne i nadzwyczajne środki zaskarżenia
 • Katalog przestępstw i kar
 • Wyrok i jego uzasadnienie

METODYKA SZKOLENIA

 • Wprowadzenie teoretyczne
 • Ćwiczenia translacyjne na autentycznych dokumentach
 • Praca grupowa z elementami tłumaczenia a vista

Każdy z uczestników szkolenia w materiałach szkoleniowych otrzyma wybór dokumentów paralelnych z tematyki szkolenia oraz w pełni uzupełniony glosariusz tematyczny z kluczowymi terminami z zakresu procedury postępowania karnego.

PROWADZĄCA: Dorota Bruś - Tłumacz, wykładowca i coach biznesowy. Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia w zakresie specjalistycznego języka francuskiego dla zarządów, wyższej kadry menedżerskiej i pracowników firm i instytucji, w tym m.in. dla: Parlamentu i Komisji Europejskiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, KPMG, Credit Agricole Bank Polska, Citroën, Deloitte, Dentons, Wardyński i Wspólnicy, Lafarge, Schneider Electric. Odbyła liczne staże i szkolenia językowe we Francji w obszarze prawa, finansów, księgowości i ekonomii. Dzięki nim posiada rozległą wiedzę dotyczącą specjalistycznego słownictwa, jak również różnic kulturowych i kontekstu prawno-biznesowego we Francji i w Polsce. Dorota Bruś organizuje i prowadzi szkolenia z języka francuskiego specjalistycznego dla uczestników programu „Master HEC en Science de Gestion Approfondies” (MBA) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz wykłada na UMCS w Lublinie w ramach programu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”- język specjalistyczny. Z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą współpracuje od 2004 roku. Jest stałym metodykiem i lektorem na kursach rocznych, półrocznych, szkoleniach dla firm oraz szkoleniach jednodniowych, w takich tematach jak: francuski biznesowy, prawniczy, finansowy, kursy specjalistyczne dla tłumaczy, księgowość, prawo pracy, postepowanie przed sądami, handel, nieruchomości, bankowość i ubezpieczenia, zamówienia publiczne. Coach w zakresie budowania relacji biznesowych na styku Polska – Francja.

CENA:

 • Oferta rabatowa 50+ przy zapisie i wpłacie do 05.07 – dla członków LST i pracowników lokalnych uczelni – 330 zł
 • Oferta rabatowa 50+ przy zapisie i wpłacie do 05.07 – dla pozostałych uczestników – 380 zł
 • Cena regularna przy zapisie i wpłacie do 05.09 - dla członków LST i pracowników lokalnych uczelni - 380 zł
 • Cena regularna przy zapisie i wpłacie do 05.09 - dla pozostałych uczestników – 430 zł 

Cena szkolenia obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad (zupa, danie główne, woda mineralna), koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.

ZAPISY:    REJESTRUJĘ SIĘ