Nadchodzące szkolenia:              26.05.2018 - RODO dla tłumaczy      9.06.2018 - Problemy tłumaczenia austriackich i szwajcarskich dokumentów z zakresu prawa i administracji          16.06.2018 - Edycja i redakcja tekstu bez tajemnic             22.09.2018 - Tłumaczenie dokumentów dot. postępowania karnego i cywilnego - pisemne, a vista oraz konsekutywne – sekcja j. francuskiego                                                                                           

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

Termin: 2 czerwca 2018, godz. 10:00-17:00

Miejsce: Warszawa, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne BUSINESSROOM, ul. Grójecka 1/3

Prowadzący: Bartłomiej Dymek

Liczba godzin szkolenia: 6

Minimalna liczba uczestników: 8

Maksymalna liczba osób w grupie: 12

Cena: 320 zł (materiały szkoleniowe, obiad, przerwy kawowe, certyfikat uczestnictwa)

Zapisy: do 15 maja 2018    REJESTRUJĘ SIĘ 

Program ApSIC XBench jest jednym z najbardziej powszechnych darmowych (do wersji 2.9.) programów wspomagających pracę z oprogramowaniem CAT. Jego podstawowe, znane wszystkim funkcje obejmują moduł obsługi glosariuszy oraz moduł kontroli jakości. XBench stanowi doskonałe uzupełnienie programowego warsztatu tłumacza.

Podstawowe zastosowanie samej aplikacji — obsługa gotowych glosariuszy oraz kontrola jakości — nie stanowi trudności i bardzo szybko okazuje się, że praktycznie nie można się bez niej obejść w codziennej pracy. Warto jednak pamiętać, że program oferuje o wiele więcej. Oprócz przejrzystego widoku wyszukiwania obejmującego wszystkie załadowane pliki program oferuje dwa przydatne narzędzia umożliwiające efektywne zawężanie wyników wyszukiwania:

  • funkcję wyszukiwania zaawansowanego PowerSearch oraz
  • wyrażenia regularne (RegEx). 

Dodatkowo wszystkie testy niestandardowe, tzw. „pod projekt” można zapisać na checklistach, które umożliwiają ich wygodne wywoływanie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z mechaniką tworzenia zapytań w XBenchu (+ CAT) za pomocą funkcji PowerSearch i wybranych wyrażeń regularnych w celu redukcji/eliminacji wystąpień fałszywych, jak również nauka tworzenia zaawansowanych list sprawdzeń (RegEx + PowerSearch).

Przykładowe testy:

  • Sprawdzenie poprawności zapisu liczb
  • Sprawdzenie poprawności zapisu jednostek po wartości liczbowej
  • Wykrywanie tłumaczeń o znaczeniu przeciwnym do źródła
  • Weryfikacja zapisu liczb i jednostek pod kątem stosowania spacji nierozdzielnych

Wymagane oprogramowanie:

Oprogramowanie opcjonalne:

  • SDL Studio

 

Zgodnie z Regulaminem szkoleń, rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu możliwa jest najpóźniej w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. W takim wypadku LST zobowiązuje się do zwrotu pobranej opłaty. Rezygnacja z uczestnictwa w terminie późniejszym niż wskazany powoduje przepadek wpłaconej kwoty na rzecz LST.

LST zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od niego niezależnych w terminie najpóźniej do 7 dni przed datą szkolenia. Odwołanie szkolenia w tym terminie powoduje zwrot uiszczonych opłat.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Polityka prywatności