Nadchodzące wydarzenia:                26.01.2019 - Lublin - Konferencja: PRAWO I JĘZYK PRAWA - WSPÓŁCZESNE DYLEMATY          26.01.-25.05.2019 - KURS TŁUMACZEŃ PRAWNICZYCH - sekcja j. ukraińskiego oraz włoskiego               od marca 2019 - II edycja studiów podyplomowych PRAWO DLA TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH I SPECJALISTYCZNYCH                    6-7 kwietnia 2019 - V Kongres tłumaczy   

Znajdź tłumacza

Kontakt

tel. kom.  +48 506 58 60 80

e-mail:

Facebook LST facebook.com/lst.lublin


Zostań członkiem LST

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy tłumacza, które odbędzie się w Lublinie (Hotel Mercure, Al. Racławickie 12) 27 stycznia 2018 roku. W ramach wydarzenia organizujemy kilka szkoleń, do udziału w których gorąco zachęcamy.

Kluczowym tematem jest bezpieczeństwo w pracy tłumacza, w kontekście nowych wymagań prawnych związanych z unijną reformą ochrony danych osobowych (rozporządzenie RODO), które w Polsce wejdą w życie już w maju 2018 r. Przed tłumaczami trudny proces dostosowywania obszarów swojej pracy do nadchodzących zmian, dlatego warto zacząć go już teraz.

W swoich komputerach przechowujemy wiele danych osobowych (np. dane o klientach, kontrahentach, bazy i pamięci tłumaczeniowe, własne słowniki i glosariusze, rejestry wykonanych zleceń), w tym wrażliwych, o bezpieczeństwo których każdy tłumacz ma obowiązek zadbać. Jak dostosować nasze narzędzia pracy do nowych zaleceń i zminimalizować ryzyko odpowiedzialności prawnej, jaka wiąże się z niedostosowaniem do wymogów RODO? Zapraszamy na praktyczne warsztaty z komputerami, by zdobytą wiedzę od razu stosować w praktyce pod okiem ekspertów firmy Mikrobit.

Obok zagadnień bezpieczeństwa proponujemy jeszcze dwa lżejsze tematy, ale ważne na co dzień - z zakresu zdrowia tłumacza i organizacji pracy.

Pani Aldona Gumienniak - Kierownik Rehabilitacji Centrum Medycznego SANITAS w Lublinie – podpowie, jak zadbać o siebie i swoje zdrowie. Wskaże, dlaczego warto zadbać o to, by warunki, w jakich pracujemy, były jak najbardziej zgodne z zasadami ergonomii oraz jak ważna jest prawidłowa dieta w pracy tłumacza.

Dr Jacek Sobek nauczy zarządzania sobą w czasie. Odpowiednie gospodarowanie czasem to umiejętność wyznaczania priorytetów i odkładania zadań mniej ważnych i mniej pilnych na dalszy plan. Jak organizować codzienną pracę oraz zwiększać swoją wydajność, by realizować zamierzone cele i mieć czas na inne czynności? Odpowiedzi na szkoleniu 27 stycznia.

Zachęcamy do udziału.

A po szkoleniach zapraszamy wszystkich na noworoczne spotkanie integracyjne. Będzie to doskonała okazja do spotkania się z koleżankami i kolegami tłumaczami, porozmawiania przy dobrym jedzeniu i lampce wina i miłego spędzenia wieczoru.

Programy szkoleń i informacje organizacyjne TUTAJ

Serdecznie zapraszamy.